Czy ktoś jeszcze pamięta tą grę? W czasach naszego dzieciństwa była to jedna z najlepszych rozrywek jakie mieliśmy. Gra która podbiła serca milionów Polaków którzy w tamtym okresie mieli już swój własny komputer lub chodzili specjalnie do kafejki internetowej żeby w nią zagrać. Mowa tutaj oczywiście o grze Counter Strike 1.6, która zastąpiła mniej dopracowaną wersję Counter Strike 1.5.

Gra była dość prosta w obsłudze, sterowało się standardowymi przyciskami takimi jak „WSAD” lub po prostu strzałkami, strzały oddawało się za pomocą lewego przycisku myszy, natomiast prawy służył do przybliżania celu w broniach które miały w zestawie lunetę. Podczas rozgrywki za wygraną bitwę otrzymywało się pokaźną sumę pieniędzy którą mogliśmy przeznaczyć na zakup coraz to lepszej broni. Oczywiście również przegrani dostawali niewielki profit, lecz był on znacznie mniejszy i pozwalał zazwyczaj na kupno dość taniego sprzętu.

Jeśli chodzi o bron mogliśmy wybierać spośród wielu różnych pistoletów i karabinów. Najdroższym z nich było tak zwane „Żelazko” które było karabinem maszynowym, nie był to najlepszy oręż ponieważ jego celność pozostawiała wiele do życzenia, natomiast największym jego atutem była liczba nabojów. Żelazko posiadało w jednym magazynku aż 100 sztuk, a oprócz tego gracz mógł dokupić do niego aż dwa magazynki. Przy dość oszczędnym używaniu i odrobinie szczęścia starczało to na wiele rozgrywek.

W Na początku gry każdy gracz miał do wyboru dwie drużyny – Terroryści i Antyterroryści. Ten wybór był kluczowy ponieważ każda ekipa dysponowała innym pistoletem startowym, oraz kilkoma broniami unikalnymi dla każdej z profesji. Antyterroryści górowali na początku gry ponieważ ich pistolet był silniejszy w starciu otwartym, natomiast terroryści mieli silniejsze karabiny w późniejszym etapie gry.

Mamy nadzieje, że i Wy mieliście do czynienia z tą grą i macie setki godzin przegranych w nią. Jeśli tak to koniecznie podzielcie się w komentarzu która mapa była waszą ulubioną i w jakim zespole najczęściej graliście. Od razu uprzedzamy pytania – naszą ulubioną planszą był cs_Assault_32, oraz de_Rats, a drużyną oczywiście Antyterroryści. Miłych wspomnień 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.