Tak zwana wirtualna rzeczywistość od kilku lat pobija serca tysięcy Polaków i Polek. Jej zadaniem jest przeniesienie użytkownika w środek gry i oddanie jak najbardziej jej walorów wizualnych. Jeśli jeszcze nie wiecie czym jest Virtual Reality w skrócie „VR” to koniecznie przeczytajcie ten artykuł

Dzięki ciągle rozwijającej się informatyce, programiści wpadli na pomysł przeniesienia rozgrywek w zupełnie nowy wymiar. Po latach pracy opracowali specjalne gogle, dzięki którym gracz widzi tylko i wyłącznie obraz gry, bez otaczającego go pomieszczenia. Ten sposób pozwala na idealne skupienie się na grze, lub na filmie wyświetlanym w urządzeniu.

Początki z VR-em były dość trudne ponieważ inżynierowie musieli połączyć najwyższej jakości obraz z dość niewielkim urządzeniem. Na pierwszych prototypach było możliwe jedynie oglądanie filmów, lecz dzięki temu wirtualna rzeczywistość mogła wybić się na tle kin, czy teatrów. Umieszczone w goglach filmy przenosiły nas w dokładnie w miejsce akcji, mogliśmy dzięki temu rozejrzeć się po całym pomieszczeniu i zobaczyć co dokładnie się tam dzieje.

Jedynym problemem w tego typu rozwiązaniu było idealne dopasowanie obrazu. W danym urządzeniu trzeba było umieścić film który był nagrany w przestrzeni, czyli zawierał cały obraz 360 stopni. Ta sama technika tyczy się gier, lecz oprócz obrazu gogle trzeba było połączyć z kontrolerami ruchu umożliwiającymi sterowanie awatarem.

W tym momencie natomiast największym zainteresowaniem cieszą się gry zręcznościowe, w których oprócz omijania przeszkód trzeba zbijać nadlatujące elementy. Jest to świetne rozwiązanie dla osób które nie lubią chodzić na siłownie, lub spędzać aktywnie czasu na świeżym powietrzu, ponieważ taki trening aktywuje praktycznie wszystkie części ciała. Dzięki temu grając w gry można dodatkowo spalić setki kalorii oraz zadbać o swoje zdrowie. Jeśli jeszcze nie wypróbowaliście tego typu rozgrywek koniecznie sprawdźcie gdzie w Waszym mieście jest ona dostępna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *